Sırma Su

Yayınlarım

SIRMA DAMACANA SU ANLAŞMASI | KURUMSAL DAMACANA SU TEDARİK | KOBİTSA & SIRMA GRUP & DANONE

Sırma Su ve Kobitsa olarak müşterilerimize şirket maliyetleri içerisinde yüksek bedellerde maliyet yaratan damacana su giderleri ile ilgili de tasarruf sağlatmak amacıyla sadece müşterilerimizin yararlanabileceği indirimli damacana su hizmetini sektör liderlerinden Sırma Su markası ile himzet vermektedir.

Kurumunuza özel fiyatlar ile damacana su tedarik etmek için hemen üye olarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

2018 damacana su fiyatlarımız ile Şuan 2019 damacnasa su fiyatlarına kıyasla çok fazla artış yapmamış olup Kobitsa çatısı altında 40 ilde kurumsal damacana su anlaşması ile yüzlerce müşteri anlaşma yapmış %60 ‘a varan oranda tasaruf etmiştir.İster kurumunuz için tek lokasyonda, ister farklı illerde şubeleriniz için olsun anlaşma yaparak hem maliyet avantajı, hem vade, hemde toplu faturadan yararlanabilirsiniz.

Su Analiz raporları her ay rutin olarak müşerilerimize gönderilmekte olup, avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmanız Doğal mineralli kaynak suyu hizmeti almanız için başvurunuzu bekliyoruz.

Sırma Su, hayata damla damla doğal içeceği sunmak adına Mineralli Doğal Kaynak Suyu ve Sırma Maden Suyunun yanı sıra Meyveli ve Vitaminli Maden Suyu olan Sırma Schorle ve Exclusive ürünleri ile de pazara yön veren öncü firmalardandır.

Firmalara özel olarak uyguladığımız damacana su fiyatlarındaki indirim ve vade ile Sırma marka Damacana Su tedarik etmek için Müşteri Temsilcinizi iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.Sırma Damacana Su kampanya talebinizi bize başvuru formunu doldurarak göndermeniz akabinde, size en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

Doğal Mineralli Su Nedir?Neden Önemlidir?

Yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde uygun jeolojik şartlarda doğal olarak oluşan, bir veya daha fazla kaynaktan yeryüzüne kendiliğinden veya teknik usullerle çıkartılan, mineral içeriği, kalıntı elementleri ve diğer bileşenleri ile tanımlanan, her türlü kirlenme risklerine karşı korunmuş suya Doğal Mineralli Su denir.

Kaynak Sularının Özellikleri Nelerdir?

Kaynak Suyu, jeolojik koşulları uygun jeolojik birimlerin içinde doğal olarak oluşan, bir veya daha fazla çıkış noktasından yeryüzüne kendiliğinden çıkan veya teknik usullerle çıkartılan ve Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı insani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelikte izin verilenler dışında her hangi bir işleme tabi tutulmaksızın nitelikleri tanımlı, etiketleme gerekliliklerini karşılayan ve satış amacı ile ambalajlanarak piyasaya arz edilen yer altı suyudur.

Günde Ortalama Kaç Litre Su İçilmelidir?

Su vücudumuzdan sindirim, terleme ve nefes alma yoluyla sürekli kaybolmaktadır. Temel prensip olarak kaybolan su miktarı mutlaka yerine konulmalıdır. Yaklaşık olarak bir gün içersinde vücut ağırlığımızın en az 1/36’sı kadar su almalıyız. Örneğin 72 kg. ağırlığındaki birisinin günlük su ihtiyacı en az 2 litredir. Bu ihtiyacın bir kısmının muhtelif yiyecekler yolu ile alındığını varsaysak bile bir yetişkinin günde en az 1.5 litre su içmesi gerekmektedir. Bu miktar beslenme uzmanlarınca yetişkinlere tavsiye edilen asgari miktardır.

Suyun Sertliği Nedir?

Sert su normal olarak konutlarda en çok rastlanan problemdir. Sert su, 1 GPG’nin üzerinde sertlik minerali bulunduran sulardır. En yaygın sertlik mineralleri kalsiyum, manganez ve magnezyumdur. Fransız sertliği (Fr) veya mg/lt CaCO3 ülkemizde yaygın olarak sertlik sınıflandırmasında kullanılan birimlerdir. Suyun içindeki sertlik iyonlarının konsantrasyonunu tanımlamada kullanılır. 1 Fr derecesi 10 mg/lt CaCO3 sertliğine eşittir. Suyunuz eğer 10 Fr üzerinde sertlikte ise mutlaka yumuşatılması gereklidir.

Şişelenmiş Su Hangi Koşullarda Saklanmalıdır?

Sular serin ortamlarda, güneş ışığından uzak ve kuru ortamlarda saklanmalıdır. Etrafında suya ve ambalaj maddesine etki edecek kokulu maddeler bulundurulmamalıdır.

Doğal Kaynak Suyu ile işlenmi İçme Suyu Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Doğal kaynak suları işleme tabi tutulmazken işlenmiş içme suları isminden de anlaşıldığı gibi farklı işlemlerden geçirilebilir.

Damacana şişeler ortalama kaç defa kullanılmaktadır? Çok kullanılırsa sağlığımıza olumsuz bir etkisi olur mu?

Damacana şişelerinde kullanılan hammaddenin kimyasal adı polikarbonattır. Polikarbonat malzemenin kullanımına; Tarım ve Köyİşleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu Gıda Maddeleriyle Temasta Bulunan veya Bulunmak Üzere İmal Edilen Plastikler Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince izin verilmektedir. Bununla beraber tedarik edilen bu şişelerin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı İl Kontrol Laboratuarları tarafından Toplam Migrasyon, Ekstraksiyon, Boya geçirgenliği, Infrared Spektrumu gibi analizlerle de uygunluğu tespit edilmektedir. Bu şişeler dolum ve taşıma esnasında kaza ile kırılmadığı sürece ve tahminen ortalama ömürleri olan 50-60 defa kullanılmaktadır. Bu da yaklaşık 4 yıllık bir süreye karşılık gelmektedir. Daha fazla kullanılması halinde sağlık açısından herhangi bir olumsuzluk sözkonusu değildir. Zaten Sağlık Bakanlığı’nın da bu yönde bir sınırlaması yoktur. Genelde, çok kullanılmış şişelerin yüzü yıprandığı için estetik yönüyle tüketiciye cazip gelmemektedir.

Ambalajlı Suları nasıl kullanmalıyım?

Ambalajlı suları (pet, damacana), olumsuz tad ve koku verebilecek her türlü ortamdan ve gıda maddesinden uzak tutmaya özen gösteriniz. Ambalajlı sularınızı; kalorifer yanında, direkt güneş ışığı altında tutmayınız. Boş damacana şişe içerisine herhangi bir şey kesinlikle koymayınız, yabancı maddeler atmayınız. Damacanayı pompa ya da sebilsiz kullanıyorsanız, kapağını açık bırakmayınız.19 litre damacana sular, polikarbonat şişe içerisinde tüketime sunulmaktadır. Polikarbonat ambalaj gözle görülmeyen gözenek çaplarına sahiptir ve dışarıdan hava alışverişi yapar.